Windsor Timing

Back

Licensed to Windsor Timing - Contractor License
                                      HY-TEK's Meet Manager 19/07/2015 07:47 PM
           Canadian Masters Championships - 17/07/2015 to 18/07/2015           
                                    Results                                    
 
Event 1  W30 100 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Mullings, Sheree         W33 ON Unattached            13.60  -0.7  2 
 
Event 1  W35 100 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 McLean, Kem              W35 ON Unattached            14.26  -0.7  2 
  2 Hucal, Andrea            W36 ON Masters Athle         15.33  -0.7  2 
 
Event 1  W40 100 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Beckles, Khama           W40 ON U of Toronto          13.23  -0.7  2 
  2 Garfunkel, Violeta       W42 ON Masters Athle         14.41  -0.7  2 
  3 Thompson, Marsha         W44 ON Jamaica Maste         14.64  -0.7  2 
 
Event 1  W45 100 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Kuczalska, Agnieszka     W47 ON Masters Athle         14.94  -0.7  2 
 
Event 1  W50 100 Meter
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cassidy, Sandrs          W51 ON Masters Athle         16.84  -1.0 
 
Event 1  W55 100 Meter
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Tauvette, Linda          W59 ON Ottawa Lions          15.42  -1.0 
 
Event 1  W60 100 Meter
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Alexis, Wendy            W60 ON Ottawa Lions          14.22  -1.0 
  2 Del Grande, Karla        W62 ON Mississaugua          14.95  -1.0 
 
Event 1  W70 100 Meter
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 LaFayette-Boyd, Carol    W73 SK Excel Athleti         15.40  -1.0 
 
Event 1  M30 100 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Frazer, Steven           M32 ON Masters Athle         11.75  -1.1  9 
  2 Hetherington, Greg       M32 ON Masters Athle         11.76  -1.1  9 
  3 Wagner, Christopher      M30 Unattached               12.84  -1.1  9 
  4 Wong, Casper             M31 ON Masters Athle         13.69  -1.1  9 
 
Event 1  M35 100 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Dree, Ryan               M36 ON Jamaica Maste         11.21  -0.9  8 
  2 Mitchell, Andre          M38 ON U of Toronto          11.98  -0.9  8 
  3 Kichula, Chad            M39 SK Excel Athleti         12.08  -0.9  8 
  4 Stewart, Jason           M35 NS Halifast Ath          13.49  -0.9  8 
  5 Delaney, Darren          M37 ON Masters Athle         14.12  -0.9  8 
 
Event 1  M40 100 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 John, Nigel              M42 ON Jamaica Maste         11.66  -0.9  8 
 
Event 1  M45 100 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Foubert, Jason           M45 ON U of Toronto          11.73  -1.5  7 
  2 Warburton, Christopher   M49 ON U of Toronto          11.99  -1.5  7 
  3 Williams, Glen           M47 ON Extreme Veloc         12.45  -1.5  7 
  4 Reynolds, Rick           M48 ON Jamaica Maste         12.79  -1.5  7 
 
Event 1  M50 100 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Nasato, Robert           M54 ON Masters Athle         12.69  -1.5  7 
  2 Kelly, Brett             M50 ON Unattached            13.34  -1.5  7 
  3 Burgess, Timothy         M52 ON U of Toronto          14.02  -1.5  7 
 
Event 1  M55 100 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Tissenbaum, Allan        M55 US USATF                 12.11  -1.2  5 
  2 Paialunga, Joe           M56 ON Ottawa Lions          13.49  -1.2  5 
  3 Sani, Marino             M55 ON Ottawa Lions          13.66  -1.2  6 
  4 Unilowsky, Russell       M55 MB Unattached            13.97  -1.2  5 
  5 Arnfield, Spencer        M56 ON Extreme Veloc         14.36  -1.2  6 
  6 Liu, Edwin               M58 BC Kajaks TFC            14.42  -1.2  6 
  7 Schaber, Mark            M56 ON Masters Athle         14.46  -1.2  6 
  8 Kirwin, Pierre           M55 ON Masters Athle         16.52  -1.2  5 
 
Event 1  M60 100 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Smith, Kerry             M61 ON Jamaica Maste         13.03  -1.6  4 
  2 Kokko, Jarmo             M64 ON Masters Athle         15.05  -1.6  4 
  3 MacDonald, Colin         M60 ON Masters Athle         16.70  -1.6  4 
 
Event 1  M65 100 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Beyea, Robert            M67 ON Masters Athle         14.85  -1.6  4 
  2 Jozefacki, Alexander     M65 ON Masters Athle         15.08  -1.6  4 
  3 Patterson, Darrell       M69 ON Masters Athle         15.50  -1.6  4 
  4 Blackwood, David         M66 NB Saint John TC         16.26  -1.6  4 
 
Event 1  M70 100 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Evans, Peter             M73 ON Mississaugua          14.36  -0.9  3 
  2 Dagg, David              M71 ON Masters Athle         15.13  -0.9  3 
  3 Morris, Mike             M74 ON Masters Athle         15.25  -0.9  3 
  4 Mitchell, Bruce          M72 ON Mississaugua          16.77  -0.9  3 
 
Event 1  M75 100 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Brand, Dave              M76 ON Masters Athle         17.49  -0.9  3 
 
Event 1  M85 100 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Thompson, Bill           M85 ON Hamilton Olym         18.95  -0.9  3 
 
Event 2  W30 200 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Mullings, Sheree         W33 ON Unattached            28.50  -0.7  2 
 
Event 2  W40 200 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Beckles, Khama           W40 ON U of Toronto          27.42  -0.7  2 
  2 Luke, Nicole             W43 ON Unattached            29.01  -0.7  2 
 
Event 2  W45 200 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Bellack, Vikki           W48 ON Masters Athle         33.53  -0.7  2 
 
Event 2  W55 200 Meter
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Tauvette, Linda          W59 ON Ottawa Lions          32.47  -0.9 
 
Event 2  W60 200 Meter
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Del Grande, Karla        W62 ON Mississaugua          29.23  -0.9 
  2 Alexis, Wendy            W60 ON Ottawa Lions          30.00  -0.9 
 
Event 2  W70 200 Meter
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 LaFayette-Boyd, Carol    W73 SK Excel Athleti         32.41  -0.9 
 
Event 2  M30 200 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Ferth, Shane             M34 ON Waterloo TC           22.94   0.1  8 
  2 Chambers, Ian            M31 ON Phoenix Athle         23.01   0.1  8 
 
Event 2  M35 200 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Kichula, Chad            M39 SK Excel Athleti         24.51   0.1  8 
 
Event 2  M45 200 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Foubert, Jason           M45 ON U of Toronto          24.02   1.8  7 
  2 Williams, Glen           M47 ON Extreme Veloc         25.12   1.8  7 
  3 Turkstra, David          M49 ON Jamaica Maste         25.31   1.8  7 
  4 Reynolds, Rick           M48 ON Jamaica Maste         26.35   1.8  7 
  5 Farr, Kevin              M45 ON Masters Athle         26.49   1.8  7 
 
Event 2  M55 200 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Paialunga, Joe           M56 ON Ottawa Lions          27.46  -0.6  6 
  2 Unilowsky, Russell       M55 MB Unattached            27.61  -0.6  6 
  3 Sani, Marino             M55 ON Ottawa Lions          27.92  -0.6  6 
  4 Payne, Scott             M55 ON Masters Athle         28.35  -0.6  6 
  5 Kirwin, Pierre           M55 ON Masters Athle         34.49  -0.6  6 
 
Event 2  M60 200 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Smith, Kerry             M61 ON Jamaica Maste         26.58  -0.7  5 
  2 Kokko, Jarmo             M64 ON Masters Athle         31.15  -0.7  5 
 
Event 2  M65 200 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Lewis, Arthur            M65 ON Extreme Veloc         29.15  -0.7  5 
  2 Jozefacki, Alexander     M65 ON Masters Athle         31.01  -0.7  5 
  3 Beyea, Robert            M67 ON Masters Athle         33.33  -0.7  5 
 
Event 2  M70 200 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Evans, Peter             M73 ON Mississaugua          30.25  -1.4  4 
  2 Dagg, David              M71 ON Masters Athle         31.76  -1.4  4 
  3 Morris, Mike             M74 ON Masters Athle         33.05  -1.4  4 
  4 Mitchell, Bruce          M72 ON Mississaugua          35.88  -1.4  4 
 
Event 2  M75 200 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Brand, Dave              M76 ON Masters Athle         37.34  -0.4  3 
  2 Van Der Wal, Hylke (hike M77 SK Unattached            37.37  -0.4  3 
  3 Kampe, Steffen           M78 ON Masters Athle         46.80  -0.4  3 
 
Event 2  M85 200 Meter
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Thompson, Bill           M85 ON Hamilton Olym         41.06  -0.4  3 
 
Event 3  W35 400 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Primorac, Marijana       W35 ON U of Toronto          70.46   2 
 
Event 3  W40 400 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Luke, Nicole             W43 ON Unattached            67.43   2 
 
Event 3  W45 400 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Catton, Nancy            W47 ON U of Toronto          65.17   2 
 
Event 3  W55 400 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Slovitt, Nicky           W55 ON U of Toronto        1:30.70  
  2 Willis, Katherine        W56 ON U of Toronto        1:32.62  
 
Event 3  W60 400 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Del Grande, Karla        W62 ON Mississaugua          69.84  
  2 Rock, Linda              W64 US USATF               1:35.88  
 
Event 3  M30 400 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hetherington, Greg       M32 ON Masters Athle         52.31   6 
  2 Thompson, Craig          M33 ON Masters Athle         61.06   6 
  3 Wong, Casper             M31 ON Masters Athle         63.25   6 
 
Event 3  M35 400 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mitchell, Andre          M38 ON U of Toronto          54.14   6 
 
Event 3  M40 400 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Byrne, Louis             M43 ON Toronto Olymp         63.25   5 
 
Event 3  M45 400 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Graenert, Mirco          M46 ON Masters Athle         55.80   5 
  2 Dyck, Jim                M49 ON Masters Athle         55.91   5 
  3 Skeete, Marcus           M47 ON U of Toronto          56.26   5 
  4 Williams, Glen           M47 ON Extreme Veloc         59.25   5 
  5 Farr, Kevin              M45 ON Masters Athle         59.39   5 
 
Event 3  M55 400 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Millward, Steven         M59 ON Niagara Olymp         64.90   4 
  2 Unilowsky, Russell       M55 MB Unattached            66.73   5 
 
Event 3  M60 400 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lewis, Steven            M63 SK Saskatoon Cen         68.89   4 
 
Event 3  M65 400 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lewis, Arthur            M65 ON Extreme Veloc         64.08   4 
  2 Hamilton, Ken            M65 ON Newmarket Hus         70.11   4 
  3 Greenshields, Duncan     M66 ON U of Toronto          72.90   4 
  4 Pawluk, Fred             M68 BC Kajaks TFC            73.01   4 
 
Event 3  M70 400 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Stewart, Mark            M70 BC Greyhounds TF         74.84   3 
 
Event 3  M75 400 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Yerich, Paul             M76 ON Masters Athle       1:31.44   3 
 
Event 4  W30 800 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sakharov, Tanya          W34 ON Boardwalk RC        2:30.11  
 
Event 4  W35 800 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Primorac, Marijana       W35 ON U of Toronto        2:37.64  
 
Event 4  W40 800 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ballon, Amy              W44 ON U of Toronto        2:36.78  
 
Event 4  W45 800 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Catton, Nancy            W47 ON U of Toronto        2:34.02  
  2 Kotsopoulos, Joanna      W45 ON Boardwalk RC        2:54.00  
 
Event 4  W50 800 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Harney, Sarah            W52 US Greater New Y       2:29.18  
  2 Bunting, Annie           W50 ON U of Toronto        2:29.77  
  3 Rout, Jennifer           W50 ON Newmarket Hus       2:53.89  
 
Event 4  W55 800 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Botelho, Rita            W55 ON U of Toronto        2:51.34  
  2 Willis, Katherine        W56 ON U of Toronto        3:33.18  
  3 Slovitt, Nicky           W55 ON U of Toronto        3:35.63  
 
Event 4  M35 800 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Semes, Jimmy             M36 ON Boardwalk RC        2:14.97   6 
 
Event 4  M40 800 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kapral, Michal           M43 ON U of Toronto        2:03.79   6 
  2 Tepper, Dave             M40 ON Newmarket Hus       2:05.37   6 
  3 Wells, Bill              M40 ON U of Toronto        2:09.80   6 
 
Event 4  M45 800 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hackshaw, Derek          M46 ON Newmarket Hus       2:06.21   6 
  2 Dyck, Jim                M49 ON Masters Athle       2:07.47   6 
  3 Graenert, Mirco          M46 ON Masters Athle       2:08.88   6 
  4 Muir, Robert             M47 ON Ottawa Lions        2:13.72   6 
  5 Boston, Steve            M45 ON Masters Athle       2:26.00   6 
  6 Xu, Jianping             M49 ON Harbour Track       2:28.66   6 
 
Event 4  M50 800 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Osland, Paul             M51 ON U of Toronto        2:06.09   5 
  2 Rayner, Simon            M51 ON U of Toronto        2:17.11   5 
  3 Comas, Chris             M53 QC Coriaces            2:20.04   5 
  4 Blair, Robert            M51 ON Newmarket Hus       2:26.15   5 
  5 Willett, John            M53 ON U of Toronto        2:26.92   5 
  6 Duff, Mark               M53 ON Boardwalk RC        2:32.29   5 
 
Event 4  M55 800 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Deighan, Chris           M55 ON Newmarket Hus       2:13.40   4 
  2 Pinckard, Mark           M55 BC Kajaks TFC          2:14.57   4 
  3 Kary, Dave               M55 ON Ottawa Lions        2:15.55   4 
  4 D'Oliveira, Armand       M55 ON U of Toronto        2:20.54   4 
  5 Cunliffe, Bill           M56 ON Durham Dragon       2:22.46   4 
  6 Smillie, Malcolm         M55 BC UBC Okanagan        2:24.89   4 
  7 MacMillan, John          M58 ON Longboat Road       2:28.28   4 
  8 Freemantle, James        M56 ON Newmarket Hus       2:29.40   4 
 
Event 4  M60 800 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lewis, Steven            M63 SK Saskatoon Cen       2:31.39   3 
  2 Clarke, John             M63 ON East Toronto        2:37.73   3 
  3 Tranter, John            M63 ON Masters Athle       2:39.15   3 
  4 Paget, Ted               M64 ON Newmarket Hus       2:46.87   3 
  5 Chee, Wayne              M61 ON U of Toronto        2:54.94   3 
 
Event 4  M65 800 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hamilton, Ken            M65 ON Newmarket Hus       2:34.12   2 
  2 Lewis, Arthur            M65 ON Extreme Veloc       2:41.14   2 
  3 Pawluk, Fred             M68 BC Kajaks TFC          2:48.14   2 
  4 Greenshields, Duncan     M66 ON U of Toronto        3:05.23   2 
 
Event 4  M70 800 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Stewart, Mark            M70 BC Greyhounds TF       2:43.65   2 
  2 Mackie, Chris            M74 ON Masters Athle       2:56.78   2 
 
Event 4  M75 800 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Yerich, Paul             M76 ON Masters Athle       3:46.35   2 
  2 Kampe, Steffen           M78 ON Masters Athle       4:09.70   2 
  3 Van Der Wal, Hylke (hike M77 SK Unattached          5:57.51   2 
 
Event 5  W30 1500 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sakharov, Tanya          W34 ON Boardwalk RC        5:07.89  
 
Event 5  W35 1500 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Topic, Delilah           W36 BC Kelowna Runni       5:29.89  
 
Event 5  W40 1500 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ballon, Amy              W44 ON U of Toronto        5:24.28  
 
Event 5  W45 1500 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kotsopoulos, Joanna      W45 ON Boardwalk RC        5:50.14  
  2 Reynoso, Aura            W49 ON Newmarket Hus       6:17.93  
 
Event 5  W50 1500 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Harney, Sarah            W52 US Greater New Y       5:02.32  
  2 Bunting, Annie           W50 ON U of Toronto        5:14.73  
  3 Gauthier, Nathalie       W50 ON K2J Fitness         5:55.89  
 
Event 5  W55 1500 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Botelho, Rita            W55 ON U of Toronto        5:59.00  
  2 Kobayashi, Lynn          W59 ON U of Toronto        6:17.57  
 
Event 5  W60 1500 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Northcott, Clara         W60 ON U of Toronto        6:20.52  
 
Event 5  M30 1500 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Thompson, Craig          M33 ON Masters Athle       4:56.96   4 
 
Event 5  M35 1500 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Semes, Jimmy             M36 ON Boardwalk RC        4:41.43   4 
 
Event 5  M40 1500 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brecher, Jay             M41 ON U of Toronto        4:22.57   4 
 
Event 5  M45 1500 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hackshaw, Derek          M46 ON Newmarket Hus       4:20.58   4 
  2 Muir, Robert             M47 ON Ottawa Lions        4:43.28   4 
  3 Cassel, Gary G           M47 ON Cambridge Har       5:03.38   4 
  4 Whyte, Ekholm            M48 ON Masters Athle       5:15.75   4 
 
Event 5  M50 1500 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Osland, Paul             M51 ON U of Toronto        4:25.85   4 
  2 Rayner, Simon            M51 ON U of Toronto        4:39.24   4 
  3 Fullarton, Jim           M50 ON K2J Fitness         4:41.89   4 
  4 Miller, Brett            M50 ON U of Toronto        4:54.75   4 
  5 Willett, John            M53 ON U of Toronto        4:57.54   4 
  6 Blair, Robert            M51 ON Newmarket Hus       5:06.86   4 
  7 Duff, Mark               M53 ON Boardwalk RC        5:18.55   4 
 
Event 5  M55 1500 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Deighan, Chris           M55 ON Newmarket Hus       4:30.41   3 
  2 Pinckard, Mark           M55 BC Kajaks TFC          4:45.54   3 
  3 Kary, Dave               M55 ON Ottawa Lions        4:45.79   3 
  4 Cunliffe, Bill           M56 ON Durham Dragon       4:58.73   3 
  5 Shields, Chuc            M56 US USATF               5:01.16   3 
  6 MacMillan, John          M58 ON Longboat Road       5:08.80   3 
  7 Freemantle, James        M56 ON Newmarket Hus       5:14.13   3 
 -- Smillie, Malcolm         M55 BC UBC Okanagan            DNF   3 
 
Event 5  M60 1500 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Clarke, John             M63 ON East Toronto        5:08.25   2 
  2 Helliker, John           M64 ON U of Toronto        5:14.97   2 
  3 Farr, Anthony            M60 ON U of Toronto        5:39.58   2 
 
Event 5  M65 1500 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hamilton, Ken            M65 ON Newmarket Hus       5:20.08   2 
  2 Pawluk, Fred             M68 BC Kajaks TFC          5:47.29   2 
  3 Payne, Tim               M65 ON Newmarket Hus       6:35.69   2 
 -- Blackwood, David         M66 NB Saint John TC           DNF   2 
 
Event 5  M70 1500 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Stewart, Mark            M70 BC Greyhounds TF       5:44.84   2 
  2 Mackie, Chris            M74 ON Masters Athle       6:01.33   2 
  3 Barker, Roger            M71 ON Unattached          6:14.56   2 
  4 Collins, Roy             M72 ON Niagara Olymp       6:15.56   2 
 
Event 6  W45 5000 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Depiore, Wilma           W46 US USATF              22:56.15  
 
Event 6  W50 5000 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Thom, Judie              W53 ON Masters Athle      21:37.38  
  2 Ferguson, Jean           W50 ON Ottawa Lions       22:28.37  
 
Event 6  W55 5000 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Helin, Barbara           W57 ON Masters Athle      26:49.00  
 
Event 6  W60 5000 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Northcott, Clara         W60 ON U of Toronto       23:09.87  
 
Event 6  M45 5000 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Orosz, Laszlo            M47 ON Masters Athle      16:40.99   2 
  2 Cassel, Gary G           M47 ON Cambridge Har      19:54.30   2 
 
Event 6  M50 5000 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Fullarton, Jim           M50 ON K2J Fitness        18:09.76   2 
  2 Anhang, George           M52 QC Independant        18:54.51   2 
  3 Attong, Johnson          M50 ON Masters Athle      20:28.01   2 
  4 Pillin, Phillip          M53 US USATF              22:25.92   2 
 
Event 6  M55 5000 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Shields, Chuc            M56 US USATF              18:29.71   2 
  2 Feldman, Allan           M59 ON Masters Athle      22:47.30   2 
 
Event 6  M60 5000 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Tranter, John            M63 ON Masters Athle      19:00.55   2 
  2 Olsen, Dave              M60 SK Unattached         20:39.88   2 
  3 Smith, Doug              M63 ON U of Toronto       28:33.46   2 
 
Event 6  M65 5000 Meter
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hamilton, Ken            M65 ON Newmarket Hus      19:09.57   2 
 
Event 6  M70 5000 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Collins, Roy             M72 ON Niagara Olymp      23:00.23  
  2 Drewett, Brian           M74 ON Masters Athle      27:49.89  
 
Event 6  M75 5000 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Yerich, Paul             M76 ON Masters Athle      27:17.91  
  2 Kampe, Steffen           M78 ON Masters Athle      29:51.03  
 
Event 6  M80 5000 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Whitlock, Ed             M84 ON Masters Athle      25:39.50  
 
Event 7  W40 10000 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Goveia, Dana             W41 ON Niagara Olymp      51:12.83  
 
Event 7  M35 10000 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Balek, Patrik            M36 QC Les Vainqueur      37:52.70  
  2 Sutherland, Darl         M36 ON Masters Athle      40:23.99  
 
Event 7  M45 10000 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Loeppky, Rodney          M46 ON Physi-Kult Ki      34:16.85  
  2 Madej, Robert            M46 ON Longboat Road      38:06.67  
 
Event 7  M50 10000 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Anhang, George           M52 QC Independant        39:49.74  
 
Event 7  M60 10000 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Foster, Dean             M60 ON East Toronto       42:46.31  
  2 Olsen, Dave              M60 SK Unattached         44:15.51  
 
Event 7  M65 10000 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bailey, Richard          M67 ON Longboat Road      46:19.02  
 
Event 7  M70 10000 Meter
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Barker, Roger            M71 ON Unattached         47:44.59  
  2 Moore, Robert            M74 ON Toronto Olymp      55:03.23  
 
Event 8  W40 80 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Luke, Nicole             W43 ON Unattached            14.86  -1.9 
 
Event 9  M65 100 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bogatek, Steve           M65 ON Masters Athle         23.66  -4.2 
 
Event 10  M30 110 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hinton, Jackson          M34 AB Edmonton Inte         15.28  -2.2 
 
Event 10  M40 110 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Negoita, Ovidiu          M43 ON Masters Athle         20.99  -2.2 
 
Event 12  M65 300 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Pontius, Bill            M65 US USATF                 56.68  
  2 Bogatek, Steve           M65 ON Masters Athle         63.15  
 
Event 13  W45 400 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cochrane-Brink, Kate     W47 ON U of Toronto          74.18  
 
Event 13  M45 400 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Skeete, Marcus           M47 ON U of Toronto          65.38  
 
Event 13  M55 400 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Chipkar, Glenn           M56 ON Masters Athle         69.81  
 
Event 14  W50 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Denault, Debra           W50 ON Bytown Walker       9:25.98  
 
Event 14  W60 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kozell, Kris             W62 ON Racewalkers A       7:56.48  
 
Event 14  W65 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Tella, Lalitha           W65 ON Bytown Walker       9:57.62  
  2 Wright, Sharon M.        W65 ON Unattached         10:27.49  
 
Event 14  M70 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kittredge, John          M70 ON Racewalkers A       8:43.11  
 
Event 15  W40 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Connery, Michelle        W44 ON Racewalkers A      39:27.87  
 
Event 15  W50 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Fischer, Anne            W54 ON Racewalkers A      32:04.82  
  2 Denault, Debra           W50 ON Bytown Walker      35:53.64  
 
Event 15  W60 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 De Thy, Anne             W61 ON Racewalkers A      32:01.93  
 
Event 15  W65 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Tella, Lalitha           W65 ON Bytown Walker      35:39.70  
  2 Wright, Sharon M.        W65 ON Unattached         36:20.55  
 
Event 15  W80 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Horne, Jean              W82 ON Racewalkers A      38:55.54  
 
Event 15  M45 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Xu, Jianping             M49 ON Harbour Track      25:36.16  
 
Event 15  M55 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Malek, Lawrence          M55 ON Toronto Race       31:12.06  
 
Event 15  M70 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kittredge, John          M70 ON Racewalkers A      31:45.45  
 
Event 16  M60 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Chee, Wayne              M61 ON U of Toronto       10:04.48  
  2 Smith, Doug              M63 ON U of Toronto       11:00.98  
 
Event 16  M70 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Christensen, Vern        M74 ON U of Toronto       10:00.15  
 
Event 16  M75 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Van Der Wal, Hylke (hike M77 SK Unattached         17:56.44  
 
Event 17  M50 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rochester, Dave          M53 ON Masters Athle      13:40.53  
 
Event 18  W40 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Thompson, Marsha         W44 ON Jamaica Maste         1.30m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        P    P    P    O    O    O  XXX 
 
Event 18  W70 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 LaFayette-Boyd, Carol    W73 SK Excel Athleti         1.25m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O   XO  XXX 
 
Event 18  M35 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sara, Zoltan             M39 ON Unattached            1.80m  
     1.70 1.80 1.85 
        O    O  XXX 
 
Event 18  M40 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Negoita, Ovidiu          M43 ON Masters Athle         1.55m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O    O    O    O    O  XXX 
 
Event 18  M45 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Skeete, Marcus           M47 ON U of Toronto          1.45m  
     1.40 1.45 1.50 
       XO   XO  XXX 
 
Event 18  M55 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Schaber, Mark            M56 ON Masters Athle         1.35m  
     1.30 1.35 1.40 
        O    O  XXX 
 
Event 18  M60 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Zowkewych, Peter         M64 ON U of Toronto          1.45m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    P    P    P    P    O  XXO    O  XXO  XXX 
 
Event 18  M65 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hawkins, John            M66 Unattached B             1.45m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    P    P    P    P    O   XO  XXO   XO  XXX 
  2 Seitz, Stan              M67 ON Ottawa Lions          1.30m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        P    P    P    O    O    O  XXX 
  3 Bogatek, Steve           M65 ON Masters Athle         1.25m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        P    P    P    O    O  XXX 
 
Event 19  W50 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Szanto, Gaby             W50 ON Masters Athle         2.40m  
     2.40 2.50 
       XO  XXX 
 
Event 19  M45 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 White, Paul              M48 ON Masters Athle         3.40m  
     2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 3.40 3.55 
        P    P    P    P    P    P    P    P  XXO   XO  XXX 
 
Event 19  M55 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Magerkurth, Brian        M57 Unattached               3.10m  
     2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 
        P    O    O    O    O    P    O    O  XXX 
  2 Schaber, Mark            M56 ON Masters Athle        J3.10m  
     2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 
        P    P    P    P    P    P  XXO   XO  XXX 
 
Event 19  M65 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Seitz, Stan              M67 ON Ottawa Lions          2.50m  
     2.40 2.50 2.60 
       XO    O  XXX 
 -- Hawkins, John            M66 Unattached B                NH  
     2.40 2.50 2.60 
        P    P  XXX 
 
Event 20  W30 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Baker, Laura             W33 ON Ottawa Lions          4.26m  +0.0 
     3.99m(+0.0) 4.20m(0.6) 3.83m(+0.0) FOUL(+0.0) 3.88m(0.6) 4.26m(+0.0)
 
Event 20  W35 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 McLean, Kem              W35 ON Unattached            3.75m   1.1 
     3.19m(0.2) 3.75m(1.1) 3.74m(2.1) 3.75m(0.6) PASS      PASS     
 
Event 20  W45 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kuczalska, Agnieszka     W47 ON Masters Athle         3.74m   1.5 
     3.63m(+0.0) 3.66m(0.3) 3.62m(+0.0) 3.74m(1.5) 3.67m(+0.0) 3.71m(+0.0)
 
Event 20  W70 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 LaFayette-Boyd, Carol    W73 SK Excel Athleti         3.81m  +0.0 
     3.68m(1.5) 3.49m(0.6) 3.81m(+0.0)         
 
Event 20  M40 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Negoita, Ovidiu          M43 ON Masters Athle         5.50m   0.3 
     5.39m(1.3) 5.50m(0.3) FOUL      5.45m(0.5) PASS      FOUL     
  2 Regier, Scott            M44 ON Masters Athle         4.38m   1.1 
     4.21m(+0.0) 4.38m(1.1) 4.12m(1.6) 4.12m(NWI) 4.16m(NWI) 3.96m(NWI)
 
Event 20  M50 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 McWhinney, Dennis        M53 ON Masters Athle         5.36m  +0.0 
     5.36m(+0.0) FOUL(0.4) FOUL(1.6) FOUL      FOUL      FOUL     
 
Event 20  M55 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Liu, Edwin               M58 BC Kajaks TFC            4.16m   0.8 
     3.98m(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(0.1) 4.02m(+0.0) FOUL(0.6) 4.16m(0.8)
  2 Baldsing, Bryan          M57 ON Jamaica Maste         3.80m   NWI 
     PASS      FOUL      FOUL      3.80m(NWI) FOUL      PASS     
 
Event 20  M60 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Maseratti, Bob           M63 US USATF                 2.14m   0.1 
     2.14m(0.1) PASS(+0.0) PASS      PASS      PASS      PASS     
 
Event 20  M65 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Seitz, Stan              M67 ON Ottawa Lions          3.27m   0.8 
     3.18m(+0.0) FOUL(0.3) FOUL      3.27m(0.8) FOUL      FOUL     
 
Event 20  M75 Long Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Van Der Wal, Hylke (hike M77 SK Unattached            2.50m   2.6 
     2.07m(1.5) FOUL(0.3) 2.50m(2.6)           
 
Event 21  W30 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Baker, Laura             W33 ON Ottawa Lions          9.34m  +0.0 
     8.61m(+0.0) 8.70m(+0.0) 8.98m(+0.0) 8.92m(+0.0) 9.07m(+0.0) 9.34m(+0.0)
 
Event 21  W70 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 LaFayette-Boyd, Carol    W73 SK Excel Athleti         7.49m  +0.0 
     7.49m(+0.0) 7.41m(1.1) PASS      PASS      PASS      PASS     
 
Event 21  M35 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Fung, Ronald             M39 QC Independant           9.62m  +0.0 
     9.62m(+0.0) PASS      PASS      PASS      PASS      PASS     
 
Event 21  M40 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Younker, Jonathan        M40 ON Masters Athle        12.61m  -0.2 
     FOUL(0.3) 12.61m(-0.2) 12.38m(0.4) FOUL(0.1) FOUL(+0.0) 12.58m(0.9)
  2 Negoita, Ovidiu          M43 ON Masters Athle        11.54m  +0.0 
     FOUL(0.8) 11.53m(+0.0) 11.54m(+0.0) FOUL(+0.0) PASS      10.86m(+0.0)
  3 Pontes, Jack             M43 ON Jamaica Maste        11.38m   1.4 
     11.00m(+0.0) 11.38m(1.4) FOUL(+0.0) 11.08m(0.4) FOUL(1.6) FOUL(0.8)
 
Event 21  M50 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ene, Mihai               M54 ON Masters Athle        11.29m   1.0 
     11.29m(1.0) FOUL(+0.0) PASS      PASS      PASS      PASS     
  2 McWhinney, Dennis        M53 ON Masters Athle        11.03m   0.6 
     10.83m(0.7) 11.03m(0.6) FOUL(0.5) 10.99m(+0.0) 10.95m(0.4) FOUL(1.6)
 
Event 21  M55 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Liu, Edwin               M58 BC Kajaks TFC            8.93m  -0.4 
     8.05m(0.1) 8.50m(+0.0) FOUL(+0.0) 8.72m(-1.0) 8.93m(-0.4) 8.87m(+0.0)
  2 Black, Tom               M59 ON Masters Athle         7.70m   0.9 
     7.70m(0.9) 7.62m(+0.0) PASS      PASS      PASS      PASS     
  3 Baldsing, Bryan          M57 ON Jamaica Maste         7.21m   0.1 
     FOUL(0.3) 7.21m(0.1) FOUL(+0.0) FOUL(-0.9) FOUL(+0.0) FOUL(0.2)
 
Event 21  M60 Triple Jump
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Sinnathurai, Thevarajan  M61 ON United Tamil         10.60m  +0.0 
     10.60m(+0.0) 10.19m(+0.0) PASS      PASS      PASS      PASS     
 
Event 22  W50 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Szanto, Gaby             W50 ON Masters Athle        11.18m  
      10.61m  10.25m  11.18m  10.95m  10.85m  10.15m
  2 Ciobanu, Petra           W51 ON Masters Athle        10.76m  
      10.48m  10.76m  10.51m  10.55m  9.93m  10.17m
  3 Hill, Elizabeth          W54 ON Throwers Club        10.70m  
      10.62m  FOUL  10.70m  FOUL  10.68m  10.30m
  4 Cassidy, Sandrs          W51 ON Masters Athle         7.17m  
      FOUL  6.56m  6.95m  6.99m  7.17m  6.94m
 
Event 22  W55 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Willis, Katherine        W56 ON U of Toronto          5.36m  
      5.18m  4.66m  4.94m  5.36m  5.13m  4.96m
 
Event 22  W70 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rowswell, Adri           W74 ON Masters Athle         7.22m  
      7.19m  7.01m  6.93m  7.22m  6.83m  7.16m
 
Event 22  W80 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Carmichael, Doreen       W84 ON Unattached            5.00m  
      5.00m  4.48m  3.85m  4.19m  PASS  PASS
 
Event 22  M35 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cornejo, Fernando        M36 ON Throwers Club        11.67m  
      11.35m  FOUL  11.67m  FOUL  11.45m  FOUL
 
Event 22  M40 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Shaikh, Sharaz           M43 ON Throwers Club         9.10m  
      8.84m  9.02m  9.01m  9.10m  FOUL  FOUL
  2 Negoita, Ovidiu          M43 ON Masters Athle         8.88m  
      7.78m  7.71m  8.47m  8.42m  8.28m  8.88m
 
Event 22  M50 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sethukavalar, Manoharan  M50 ON Throwers Club        11.93m  
      11.29m  FOUL  11.12m  FOUL  11.27m  11.93m
  2 Kumar, Raj               M54 ON Masters Athle        11.76m  
      11.29m  11.76m  11.14m  FOUL  10.95m  11.21m
  3 Klatt, Rick              M50 ON Masters Athle        11.40m  
      10.93m  11.37m  11.40m  10.91m  FOUL  FOUL
  4 Jordan, Fred             M51 ON Quinte Legion         8.99m  
      8.60m  8.99m  8.29m  8.79m  FOUL  8.79m
 
Event 22  M55 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Arulpiragasam, Muraleeth M55 ON United Tamil          9.58m  
      FOUL  9.12m  9.42m  9.29m  9.58m  9.14m
  2 Christodoulou, George    M57 ON Masters Athle         9.14m  
      9.10m  8.98m  9.14m  FOUL  9.13m  FOUL
  3 Baldsing, Bryan          M57 ON Jamaica Maste         7.06m  
      7.06m  6.89m  PASS  PASS  PASS  PASS
 
Event 22  M60 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Pearson, Bill            M63 ON Throwers Club        11.26m  
      10.59m  10.47m  10.16m  10.64m  10.43m  11.26m
  2 Shapiro, Ralph           M63 ON Throwers Club        10.38m  
      9.99m  10.02m  10.38m  9.33m  9.70m  PASS
  3 Cheema, Harbans          M60 ON Masters Athle         9.57m  
      9.37m  FOUL  9.22m  9.10m  9.07m  9.57m
 
Event 22  M65 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Wyroba, Jerzy            M66 ON Masters Athle        10.93m  
      10.44m  10.89m  10.93m  10.74m  10.87m  10.68m
  2 Hawkins, John            M66 Unattached B            10.92m  
      10.77m  FOUL  10.48m  10.78m  10.92m  10.38m
  3 Kiraly, Imrich           M68 NB Saint John TC         9.82m  
      8.63m  9.19m  9.75m  9.13m  9.82m  9.43m
 
Event 22  M70 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Glowacki, Marek          M74 Unattached B            12.21m  
      12.21m  FOUL  12.16m  12.06m  11.91m  PASS
  2 Kasperski, John          M71 ON Throwers Club        10.96m  
      10.51m  10.45m  10.61m  10.59m  10.96m  10.83m
  3 Jacobs, Moe              M71 ON Masters Athle        10.35m  
      10.35m  10.26m  10.02m  FOUL  10.05m  10.03m
  4 Toscano, Enrico          M74 ON Throwers Club         5.84m  
      5.62m  5.84m  PASS  FOUL  PASS  FOUL
 
Event 22  M75 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Morris, David            M77 ON Throwers Club         8.75m  
      7.98m  7.88m  8.37m  8.75m  8.47m  7.98m
  2 Sumner, James            M76 ON Masters Athle         7.91m  
      7.62m  7.82m  7.41m  7.91m  7.35m  7.01m
 
Event 23  W35 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Le Jour, Marie-Josée     W36 ON Throwers Club        48.03m  
      48.03m  46.84m  FOUL  46.93m  44.85m  44.80m
 
Event 23  W45 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Noel, Deanne             W49 ON Quinte Legion        13.03m  
      11.83m  11.41m  12.88m  11.77m  12.56m  13.03m
 
Event 23  W50 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hill, Elizabeth          W54 ON Throwers Club        28.28m  
      28.28m  27.95m  28.12m  27.69m  28.12m  26.27m
  2 Ciobanu, Petra           W51 ON Masters Athle        26.83m  
      FOUL  24.26m  26.64m  26.83m  FOUL  FOUL
 
Event 23  W65 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Trott, Rhona             W66 ON Hamilton Olym        16.79m  
      16.79m  FOUL  15.92m  FOUL  FOUL  16.13m
 
Event 23  W70 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rowswell, Adri           W74 ON Masters Athle        18.34m  
      18.29m  16.32m  17.04m  17.89m  16.16m  18.34m
 
Event 23  W80 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Carmichael, Doreen       W84 ON Unattached            9.74m  
      7.87m  7.81m  9.74m  9.31m  FOUL  8.19m
 
Event 23  M35 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cornejo, Fernando        M36 ON Throwers Club        36.20m  
      34.21m  35.95m  36.20m  FOUL  FOUL  FOUL
 
Event 23  M40 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Shaikh, Sharaz           M43 ON Throwers Club        31.49m  
      31.49m  31.28m  31.16m  30.44m  FOUL  31.35m
  2 Negoita, Ovidiu          M43 ON Masters Athle        24.37m  
      22.06m  FOUL  23.21m  FOUL  FOUL  24.37m
 
Event 23  M50 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Klatt, Rick              M50 ON Masters Athle        35.54m  
      34.15m  33.47m  34.38m  34.71m  35.54m  FOUL
  2 Sethukavalar, Manoharan  M50 ON Throwers Club        27.31m  
      PASS  PASS  27.31m  FOUL  FOUL  FOUL
  3 Jordan, Fred             M51 ON Quinte Legion        23.31m  
      FOUL  23.31m  22.07m  FOUL  22.24m  23.17m
 
Event 23  M55 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Arulpiragasam, Muraleeth M55 ON United Tamil         27.94m  
      FOUL  FOUL  27.94m  FOUL  FOUL  27.72m
 
Event 23  M60 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Pearson, Bill            M63 ON Throwers Club        35.88m  
      32.55m  FOUL  35.88m  FOUL  31.63m  33.58m
  2 Shapiro, Ralph           M63 ON Throwers Club        28.51m  
      28.05m  27.58m  26.61m  FOUL  26.70m  28.51m
  3 Cheema, Harbans          M60 ON Masters Athle        27.48m  
      26.88m  25.91m  27.48m  FOUL  FOUL  26.00m
  4 Maseratti, Bob           M63 US USATF                25.20m  
      25.20m  FOUL  23.75m  25.15m  25.15m  FOUL
 
Event 23  M65 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kiraly, Imrich           M68 NB Saint John TC        31.90m  
      31.81m  30.13m  FOUL  31.54m  31.90m  30.40m
  2 Hawkins, John            M66 Unattached B            29.17m  
      27.92m  29.17m  27.80m  26.26m  26.00m  28.84m
  3 Bogatek, Steve           M65 ON Masters Athle        23.75m  
      FOUL  20.89m  23.75m  PASS  PASS  PASS
  4 Blackwood, David         M66 NB Saint John TC        22.56m  
      22.56m  19.19m  FOUL  21.00m  FOUL  FOUL
 
Event 23  M70 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Glowacki, Marek          M74 Unattached B            34.52m  
      33.85m  FOUL  33.79m  34.52m  33.15m  32.80m
  2 Kasperski, John          M71 ON Throwers Club        31.20m  
      31.20m  FOUL  31.08m  30.58m  FOUL  29.20m
  3 Jacobs, Moe              M71 ON Masters Athle        27.65m  
      27.65m  27.48m  26.78m  FOUL  FOUL  FOUL
  4 Toscano, Enrico          M74 ON Throwers Club        15.47m  
      15.47m  12.85m  14.47m  13.82m  PASS  PASS
 
Event 23  M75 Discus Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Morris, David            M77 ON Throwers Club        24.49m  
      24.01m  24.47m  FOUL  FOUL  23.83m  24.49m
  2 Sumner, James            M76 ON Masters Athle        19.39m  
      FOUL  18.44m  18.87m  19.39m  PASS  PASS
 
Event 24  W50 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hill, Elizabeth          W54 ON Throwers Club        31.08m  
      27.40m  31.08m  29.39m  FOUL  FOUL  30.92m
 
Event 24  W65 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Trott, Rhona             W66 ON Hamilton Olym        26.33m  
      FOUL  FOUL  22.29m  26.33m  FOUL  FOUL
 
Event 24  M35 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Baines, Jason            M36 ON Unattached           53.16m  
      FOUL  FOUL  48.56m  FOUL  53.16m  52.02m
 
Event 24  M40 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Negoita, Ovidiu          M43 ON Masters Athle        18.80m  
      17.35m  17.15m  16.28m  15.83m  FOUL  18.80m
 
Event 24  M45 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sheehan, Clint           M48 ON Masters Athle        18.65m  
      FOUL  FOUL  16.74m  18.65m  17.67m  FOUL
 
Event 24  M50 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Klatt, Rick              M50 ON Masters Athle        31.03m  
      FOUL  27.05m  29.26m  31.03m  30.49m  29.79m
  2 Sethukavalar, Manoharan  M50 ON Throwers Club        30.06m  
      30.06m  FOUL  FOUL  FOUL  28.50m  28.52m
 
Event 24  M55 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mazhar, Ayman            M55 ON U of Toronto         41.23m  
      FOUL  41.23m  FOUL  40.64m  40.03m  FOUL
 
Event 24  M60 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Graczyk, Jan             M62 ON Throwers Club        39.25m  
      FOUL  39.25m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  2 Daniels, Edward          M62 US New Hampshire        33.05m  
      31.64m  FOUL  31.49m  33.05m  32.77m  31.00m
  3 Pearson, Bill            M63 ON Throwers Club        30.73m  
      30.73m  28.40m  27.25m  29.46m  FOUL  FOUL
 
Event 24  M65 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kiraly, Imrich           M68 NB Saint John TC        28.73m  
      26.90m  28.73m  FOUL  28.43m  FOUL  FOUL
  2 Bogatek, Steve           M65 ON Masters Athle        19.86m  
      FOUL  FOUL  17.49m  18.51m  19.86m  PASS
 
Event 24  M70 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Glowacki, Marek          M74 Unattached B            33.63m  
      FOUL  29.41m  FOUL  33.63m  PASS  PASS
  2 Kasperski, John          M71 ON Throwers Club        29.46m  
      29.46m  FOUL  FOUL  FOUL  28.40m  FOUL
  3 Toscano, Enrico          M74 ON Throwers Club        15.70m  
      FOUL  15.70m  15.10m  15.40m  15.39m  15.45m
 
Event 24  M75 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Morris, David            M77 ON Throwers Club        26.45m  
      24.34m  23.05m  25.18m  26.45m  FOUL  FOUL
 
Event 24  M80 Hammer Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Muller, Emil             M80 ON Masters Athle        40.41m  
      FOUL  34.88m  40.41m  39.83m  FOUL  38.64m
 
Event 25  W35 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bilodeau, Dominique      W36 QC Independant          38.67m  
      38.22m  38.67m  37.63m  36.61m  37.05m  37.95m
 
Event 25  W45 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Noel, Deanne             W49 ON Quinte Legion        12.39m  
      9.98m  10.69m  11.64m  11.45m  12.39m  11.08m
 
Event 25  W50 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hill, Elizabeth          W54 ON Throwers Club        20.64m  
      18.07m  18.11m  20.64m  FOUL  FOUL  FOUL
 
Event 25  W55 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dabrowski, Barb          W58 ON Throwers Club        32.63m  
      32.04m  32.63m  29.72m  30.96m  32.40m  FOUL
  2 Willis, Katherine        W56 ON U of Toronto         11.81m  
      11.51m  11.20m  11.81m  10.50m  10.80m  11.02m
 
Event 25  W70 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rowswell, Adri           W74 ON Masters Athle        16.20m  
      FOUL  16.20m  13.42m  FOUL  14.07m  13.37m
 
Event 25  W80 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Carmichael, Doreen       W84 ON Unattached            8.63m  
      6.47m  6.12m  FOUL  7.27m  7.01m  8.63m
 
Event 25  M40 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Shaikh, Sharaz           M43 ON Throwers Club        51.80m  
      50.18m  FOUL  FOUL  49.45m  51.80m  50.60m
  2 Regier, Scott            M44 ON Masters Athle        34.60m  
      34.60m  32.35m  34.17m  33.73m  32.84m  33.15m
  3 Negoita, Ovidiu          M43 ON Masters Athle        30.52m  
      22.26m  27.79m  27.50m  30.10m  30.52m  29.08m
 
Event 25  M50 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Klatt, Rick              M50 ON Masters Athle        36.08m  
      32.01m  36.08m  PASS  PASS  PASS  PASS
  2 Jordan, Fred             M51 ON Quinte Legion        30.68m  
      FOUL  28.89m  FOUL  30.68m  27.49m  30.58m
 
Event 25  M55 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Withers, Marty           M55 ON Masters Athle        42.32m  
      42.32m  PASS  PASS  PASS  PASS  PASS
  2 Peebles, Paul            M56 ON Niagara Regio        39.78m  
      30.81m  36.94m  37.92m  FOUL  38.61m  39.78m
  3 St. Pierre, Peter        M56 ON Throwers Club        35.28m  
      32.43m  33.66m  34.45m  35.28m  FOUL  FOUL
 
Event 25  M60 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Gudzowsky, Terry         M61 AB Unattached           39.74m  
      38.40m  37.86m  38.30m  36.44m  39.74m  39.72m
  2 Finkbeiner, Michael      M61 ON Masters Athle        35.36m  
      34.46m  FOUL  34.38m  35.36m  33.38m  PASS
  3 Pearson, Bill            M63 ON Throwers Club        27.75m  
      FOUL  27.75m  25.89m  27.17m  27.18m  26.44m
 
Event 25  M65 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hawkins, John            M66 Unattached B            31.30m  
      PASS  FOUL  27.94m  27.42m  31.30m  FOUL
  2 Blackwood, David         M66 NB Saint John TC        29.90m  
      29.90m  28.24m  FOUL  29.12m  FOUL  FOUL
 
Event 25  M70 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kasperski, John          M71 ON Throwers Club        21.24m  
      21.24m  20.85m  20.66m  PASS  PASS  PASS
  2 Toscano, Enrico          M74 ON Throwers Club        11.52m  
      10.68m  10.00m  10.44m  10.63m  9.51m  11.52m
 
Event 25  M75 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sumner, James            M76 ON Masters Athle        19.92m  
      19.92m  FOUL  FOUL  18.17m  14.77m  17.84m
  2 Morris, David            M77 ON Throwers Club        19.26m  
      18.77m  FOUL  19.26m  FOUL  16.42m  16.95m
 
Event 25  M80 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Staveley, Bob            M81 ON Ottawa Lions         18.94m  
      FOUL  18.94m  FOUL  FOUL  16.08m  FOUL
 
Event 26  W50 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hill, Elizabeth          W54 ON Throwers Club        11.28m  
      10.35m  10.08m  10.73m  10.70m  11.28m  FOUL
 
Event 26  W65 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Trott, Rhona             W66 ON Hamilton Olym        10.62m  
      9.57m  10.43m  10.62m  10.48m  9.49m  10.52m
 
Event 26  M35 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Baines, Jason            M36 ON Unattached           17.75m  
      17.03m  17.75m  FOUL  FOUL  16.50m  FOUL
 
Event 26  M45 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sheehan, Clint           M48 ON Masters Athle         8.15m  
      7.02m  7.38m  8.15m  7.93m  FOUL  8.07m
 
Event 26  M50 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Klatt, Rick              M50 ON Masters Athle        12.08m  
      10.79m  11.88m  FOUL  12.02m  11.66m  12.08m
  2 Sethukavalar, Manoharan  M50 ON Throwers Club        11.51m  
      10.67m  11.51m  11.17m  FOUL  FOUL  FOUL
 
Event 26  M55 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mazhar, Ayman            M55 ON U of Toronto         15.60m  
      FOUL  14.87m  15.07m  15.60m  FOUL  14.56m
 
Event 26  M60 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Graczyk, Jan             M62 ON Throwers Club        15.49m  
      15.49m  FOUL  14.96m  15.06m  FOUL  FOUL
  2 Pearson, Bill            M63 ON Throwers Club        11.95m  
      11.75m  11.95m  11.25m  FOUL  11.60m  11.73m
  3 Daniels, Edward          M62 US New Hampshire        11.85m  
      11.25m  FOUL  FOUL  10.99m  10.80m  11.85m
 
Event 26  M65 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kiraly, Imrich           M68 NB Saint John TC        11.19m  
      10.25m  FOUL  10.98m  10.92m  10.82m  11.19m
  2 Bogatek, Steve           M65 ON Masters Athle         7.46m  
      FOUL  7.46m  PASS  PASS  PASS  PASS
 
Event 26  M70 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kasperski, John          M71 ON Throwers Club        14.63m  
      10.89m  11.81m  13.45m  14.63m  FOUL  FOUL
  2 Toscano, Enrico          M74 ON Throwers Club         6.79m  
      6.43m  6.69m  6.61m  6.74m  FOUL  6.79m
 
Event 26  M75 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Morris, David            M77 ON Throwers Club        10.85m  
      9.85m  10.85m  10.02m  FOUL  10.85m  10.18m
 
Event 26  M80 Weight Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Muller, Emil             M80 ON Masters Athle        14.42m  
      13.40m  13.93m  13.51m  FOUL  13.22m  14.42m

Results exclusive rights to Windsor Timing

     Back