Windsor Timing

Back

 
                           Lambton-Kent Cross Country                    
                            Willow Ridge Golf Course                                                          
 
Event 1  Girls 4k Run CC Midget
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Handy, Kaitlyn               Sarnia Northern          16:45    1             
  2 Vancoillie, Talia            Wallaceburg              17:03    2             
  3 Stanford, Rylee              Blenheim Dis             17:03    3             
  4 Sheepy, Sydney               Ursuline Col             17:28    4             
  5 Boucher, Triniti             Sarnia St. P             17:44    5             
  6 Johnston, Kylie              Sarnia St. P             17:47    6             
  7 Owen, Lulu                   Sarnia St. P             19:03    7             
  8 Metcalfe, April              North Lambton S S        19:23    8             
  9 Smith, Kayla                 Ursuline Col             19:31    9             
 10 Morningstar, Trinity         Lambton Central          19:44   10             
 11 Maclachlan, Dylann           North Lambton S S        19:53   11             
 12 Irwin, Halle                 Lambton Central          20:17   12             
 13 Bray, Natalie                Ursuline Col             20:31   13             
 14 Bull, Sheila                 Chatham-Kent             20:51   14             
 15 Gaulton, Hailey              Sarnia St. P             21:30   15             
 16 Rodrigue, Nadia              Ursuline Col             21:34   16             
 17 Shaw, Lilian                 Lambton Central          21:42   17             
 18 Simic, Isabella              North Lambton S S        22:06   18             
 19 Limoges, Olivia              Lambton Central          23:25   19             
 20 Robertson, Avery             Great Lakes              24:04   20             
 21 Glover, Gracie               Sarnia St. P             24:05   21             
 22 Sewell, Meredith             Ursuline Col             26:02   22             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Sarnia St. Patricks Chs      33    5    6    7   15   21                    
      Total Time:  1:16:04.00                                                    
         Average:    19:01.00                                                    
   2 Ursuline College Chatham     42    4    9   13   16   22                    
      Total Time:  1:19:04.00                                                    
         Average:    19:46.00                                                    
   3 Lambton Central              58   10   12   17   19                         
      Total Time:  1:25:08.00                                                    
         Average:    21:17.00                                                    

 
Event 2  Boys 4k Run CC Midget
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Dupuis, Dylan                Sarnia St. P             15:41    1             
  2 Fogarty, Jj                  Sarnia St. P             15:50    2             
  3 Pepper, Brady                Sarnia Northern          16:03    3             
  4 Shuttleworth, Noah           Ursuline Col             16:08    4             
  5 Bore, Jaxon                  Sarnia Northern          16:16    5             
  6 Burritt, Ryan                Wallaceburg              16:43    6             
  7 Rannie, Ty                   North Lambton S S        16:45    7             
  8 Murphy, Jack S               Wallaceburg              16:52    8             
  9 Compagnion, Ryley            Sarnia Northern          16:52    9             
 10 Martin, Jordan               Ursuline Col             16:55   10             
 11 O'Rae, Dylan                 Sarnia Northern          16:58   11             
 12 Peters, Carson               North Lambton S S        17:07   12             
 13 Tinline, Blake               Blenheim Dis             17:10   13             
 14 Jones, Conor                 Sarnia Northern          17:13   14             
 15 Stokley, Cory                Sarnia Northern          17:15   15             
 16 Goetz, Liam                  Sarnia St. P             17:17   16             
 17 Viglasky, Jax                Sarnia St. P             17:23   17             
 18 Umachandran, Yakesh          Sarnia Northern          17:26   18             
 19 Leblanc, Trenton             Sarnia St. P             17:30   19             
 20 Morse, Aiden                 Wallaceburg              17:38   20             
 21 Stewart, Colby               Great Lakes              17:53   21             
 22 Anderson, Matthew            Great Lakes              17:55   22             
 23 Pickering, Ryan              Blenheim Dis             17:57   23             
 24 Parkinson, Ryan              Great Lakes              18:01   24             
 25 Dinyer, Matthew              North Lambton S S        18:12   25             
 26 Schleihauf, Bennett          Great Lakes              18:16   26             
 27 Hierons, Rilee               Sarnia Northern          18:58   27             
 28 Tichenoff, Adam              North Lambton S S        20:23   28             
 29 Pickering, Josh              Blenheim Dis             20:32   29             
 30 Warwick, Drew                Blenheim Dis             20:35   30             
 31 Lamberts, Logan              Sarnia Northern          20:38   31             
 32 McGahan-Schluach, Liam       Sarnia Northern          21:13   32             
 33 Murphy, Jack R               Wallaceburg              21:37   33             
 34 Zanoria, Eman                Sarnia St. P             23:21   34             
 35 Dougan, Taylor               North Lambton S S        28:17   35             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Sarnia Northern              28    3    5    9   11   14   15   18   27   31
      Total Time:  1:06:09.00                                                    
         Average:    16:32.25                                                    
   2 Sarnia St. Patricks Chs      36    1    2   16   17   19   34               
      Total Time:  1:06:11.00                                                    
         Average:    16:32.75                                                    
   3 Wallaceburg District Seco    67    6    8   20   33                         
      Total Time:  1:12:50.00                                                    
         Average:    18:12.50                                                    
   4 North Lambton S S            72    7   12   25   28   35                    
      Total Time:  1:12:27.00                                                    
         Average:    18:06.75                                                    
   5 Great Lakes Secondary Sch    93   21   22   24   26                         
      Total Time:  1:12:05.00                                                    
         Average:    18:01.25                                                    
   6 Blenheim District High Sc    95   13   23   29   30                         
      Total Time:  1:16:14.00                                                    
         Average:    19:03.50                                                    

 
Event 3  Girls 5k Run CC Junior
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Pegg, Emma                   Chatham-Kent             19:26    1             
  2 Fournie, Bryar               Sarnia Northern          19:31    2             
  3 Robinson, Alyssa             Chatham-Kent             20:30    3             
  4 Sasseville, Gigi             Chatham-Kent             20:47    4             
  5 Thiffeault, Isabelle         Sarnia St. P             22:30    5             
  6 Chadwick, Emma-Li            Sarnia Northern          22:36    6             
  7 Vrolyk, Abby                 Sarnia St. P             23:19    7             
  8 Sawyer, Ellen                Lambton Central          23:20    8             
  9 Vanderslagt, Layla           Great Lakes              23:28    9             
 10 Dearing, Lauren              Sarnia Northern          23:38   10             
 11 Fuller, Abby                 North Lambton S S        23:52   11             
 12 Purcell, Blair               Chatham-Kent             24:03   12             
 13 Berisha, Vjosa               Chatham-Kent             24:15   13             
 14 Sterling, Mariah             North Lambton S S        24:44   14             
 15 Pettipiece, Jocelyn          Chatham-Kent             24:49   15             
 16 Abbott, Justine              Sarnia Northern          25:04   16             
 17 General, Payton              Sarnia Northern          25:14   17             
 18 Welch, Marissa               Chatham-Kent             25:15   18             
 19 Macleod, Savanna             Sarnia Northern          25:17   19             
 20 Soto, Rylin                  Chatham-Kent             25:21   20             
 21 Bugler, Jayden               Great Lakes              26:01   21             
 22 Armstrong, Victoria          Ursuline Col             26:29   22             
 23 MacLean, Taylor              Lambton Central          26:32   23             
 24 Goetheyn, Emily              Ursuline Col             26:41   24             
 25 McPherson, Hope              Sarnia St. P             26:43   25             
 26 Dennis, Mariah               Sarnia Northern          27:02   26             
 27 Passingham, Tarin            Sarnia Northern          27:17   27             
 28 Crow, Sophie                 Ursuline Col             28:27   28             
 29 Thomas, Clara                Sarnia Northern          28:38   29             
 30 Romano, Claria               Ursuline Col             29:42   30             
 31 Bell, Taylor`                Sarnia St. P             30:14   31             
 32 Rideout, Jillian             Blenheim Dis             30:37   32             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Chatham-Kent Secondary Sc    20    1    3    4   12   13   15   18   20     
      Total Time:  1:24:46.00                                                    
         Average:    21:11.50                                                    
   2 Sarnia Northern              34    2    6   10   16   17   19   26   27   29
      Total Time:  1:30:49.00                                                    
         Average:    22:42.25                                                    
   3 Sarnia St. Patricks Chs      68    5    7   25   31                         
      Total Time:  1:42:46.00                                                    
         Average:    25:41.50                                                    
   4 Ursuline College Chatham    104   22   24   28   30                         
      Total Time:  1:51:19.00                                                    
         Average:    27:49.75                                                    

 
Event 4  Boys 5k Run CC Junior
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 James, Aidan                 Sarnia Northern          17:13    1             
  2 Frenette, Sebastien          Sarnia St. P             17:23    2             
  3 Peters, Owen                 North Lambton S S        17:46    3             
  4 Syan, Rohaan                 Sarnia Northern          18:23    4             
  5 Reinders, Cole               Sarnia St. P             19:00    5             
  6 Minnie, Evan                 Chatham-Kent             19:02    6             
  7 Robichaud, Brennan           Ursuline Col             19:02    7             
  8 Robichaud, Kyle              Ursuline Col             19:21    8             
  9 McKenney, Aidan              Sarnia Northern          19:36    9             
 10 Ferguson, Colby              North Lambton S S        19:41   10             
 11 Cook, Andrew                 Sarnia Northern          19:45   11             
 12 Van Rooyen, Robert           Sarnia St. P             20:26   12             
 13 Winegardner, Brady           Ursuline Col             20:28   13             
 14 Smith, Aaron                 Sarnia Northern          20:29   14             
 15 Broeders, Eric               Chatham-Kent             21:26   15             
 16 Beaubien, Fisher             Sarnia Northern          21:32   16             
 17 Decaluwe, Keegan             North Lambton S S        21:36   17             
 18 Mukherjee, Nikhilesh         Sarnia Northern          21:41   18             
 19 Mark, Matthew                Sarnia Northern          21:45   19             
 20 Koole, Corbin                Chatham-Kent             21:59   20             
 21 Gagner, Kayne                Ursuline Col             22:18   21             
 22 Menheere, Brent              Sarnia St. P             22:33   22             
 23 Woods, Zach                  Sarnia Northern          22:49   23             
 24 Oliphant, Ty                 Chatham-Kent             22:50   24             
 25 Trudgen, Anderson            Ridgetown Dhs            22:56   25             
 26 Van De Wiele, Brennon        Chatham-Kent             23:16   26             
 27 Winegard, Mason              Sarnia Northern          24:05   27             
 28 Axani, Nicholas              Sarnia Northern          24:06   28             
 29 Prudom, William              Great Lakes              24:09   29             
 30 Hegmans, Ethan               Chatham-Kent             24:11   30             
 31 Vasey, Matt                  Ursuline Col             24:54   31             
 32 Dekort, Even                 Ursuline Col             24:55   32             
 33 Doyle, Conner                Ursuline Col             24:57   33             
 34 Brooks, Ryan                 Ursuline Col             24:58   34             
 35 Currie, Dawson               Sarnia Northern          24:59   35             
 36 Watson, Ethan                Lambton Central          25:14   36             
 37 Yap, Cameron                 Great Lakes              25:15   37             
 38 Hurst, Devonte               Blenheim Dis             28:35   38             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Sarnia Northern              25    1    4    9   11   14   16   18   19   23
      Total Time:  1:14:57.00                                                    
         Average:    18:44.25                                                    
   2 Sarnia St. Patricks Chs      41    2    5   12   22                         
      Total Time:  1:19:22.00                                                    
         Average:    19:50.50                                                    
   3 Ursuline College Chatham     49    7    8   13   21   31   32   33   34     
      Total Time:  1:21:09.00                                                    
         Average:    20:17.25                                                    
   4 Chatham-Kent Secondary Sc    65    6   15   20   24   26   30               
      Total Time:  1:25:17.00                                                    
         Average:    21:19.25                                                    
 
Event 5  Girls 6k Run CC Senior
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Sabourin, Payton             Chatham-Kent             24:50    1             
  2 Macleod, Brooke              Ursuline Col             25:20    2             
  3 White, Kaylee                Sarnia Northern          25:37    3             
  4 Barwitzki, Lindsey           Sarnia Northern          26:57    4             
  5 Klingbeil, Paige             Sarnia Northern          26:58    5             
  6 Trinca, Anna                 Chatham-Kent             27:16    6             
  7 Kwarciak, Allyson            North Lambton S S        27:21    7             
  8 Bellmore, Echo               Great Lakes              27:47    8             
  9 Allen, Shailah               Great Lakes              27:53    9             
 10 Magtanong, Mika              Sarnia Northern          28:16   10             
 11 Van Aert, Madyson            North Lambton S S        28:32   11             
 12 White, Olivia                North Lambton S S        28:32   12             
 13 Winegard, Madison            Sarnia Northern          28:47   13             
 14 Belanger, Carly              Chatham-Kent             28:58   14             
 15 Turnbull, Madelyn            Chatham-Kent             29:23   15             
 16 Tisseyre, Amelie             Sarnia Northern          29:29   16             
 17 Smith, Sarah                 Great Lakes              29:31   17             
 18 Depauw, Tamara               Ursuline Col             29:32   18             
 19 Sweeney, Vanessa             Sarnia St. P             29:40   19             
 20 Ritchie, Mya                 Sarnia St. P             29:50   20             
 21 Frais, Madelyn               Sarnia Northern          30:06   21             
 22 Cowan, Reece                 Ursuline Col             30:19   22             
 23 Koole, Peyton                Chatham-Kent             30:25   23             
 24 Shawnoo, Raven               North Lambton S S        30:25   24             
 25 Bacchus, Genevieve           Sarnia Northern          30:30   25             
 26 Allen, Taijah                Great Lakes              30:31   26             
 27 Fraser, Brianna              Sarnia St. P             30:58   27             
 28 Wilcox, Sydney               North Lambton S S        31:02   28             
 29 Douma, Madi                  Chatham-Kent             31:04   29             
 30 Bulgin, Emma                 Lambton Central          31:20   30             
 31 Sanders, Sarah               Lambton Central          31:21   31             
 32 Pugh, Chloe                  Chatham-Kent             31:30   32             
 33 Tapp, Emily                  Wallaceburg              31:43   33             
 34 Bressette, Olivia            Sarnia Northern          31:47   34             
 35 Voisey, Olivia               Sarnia St. P             32:02   35             
 36 Bellinato, Matilde           Great Lakes              32:10   36             
 37 Beauvais, Veritie            Great Lakes              32:23   37             
 38 Tuckwell, Abby               Ursuline Col             32:39   38             
 39 Beaton, Cayleigh             Sarnia Northern          32:50   39             
 40 Guthrie, Elizabeth           Sarnia Northern          33:15   40             
 41 Lines, Bailey                Sarnia Northern          33:30   41             
 42 Mena Garcia, Lucia           Great Lakes              33:32   42             
 43 Irwin, Abigail               Lambton Central          33:44   43             
 44 Wyss, Anna                   Wallaceburg              34:02   44             
 45 Morningstar, Trinity         Lambton Central          34:07   45             
 46 Ramoodith, Marlaine          Sarnia Northern          34:16   46             
 47 Ross, Hannah                 Chatham-Kent             34:19   47             
 48 Bressette, Autumn            Lambton Central          34:44   48             
 49 Morgan, Rain                 Sarnia Northern          34:52   49             
 50 Waldoch, Camea               Sarnia Northern          35:20   50             
 51 Ferguson, Bethany            North Lambton S S        35:48   51             
 52 Dupcik, Samatha              Ursuline Col             36:00   52             
 53 Baisden, Celia               Wallaceburg              36:40   53             
 54 Vandevelde, Stacie           Blenheim Dis             36:44   54             
 55 Segeren, Maddi               Ursuline Col             37:02   55             
 56 Rollings, Jaiden             Chatham-Kent             40:23   56             
 57 Klatt, Anna-Lee              Sarnia Northern          44:31   57             
 58 Richard, Lou                 Sarnia Northern          46:52   58             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Sarnia Northern              22    3    4    5   10   13   16   21   25   34
      Total Time:  1:47:48.00                                                    
         Average:    26:57.00                                                    
   2 Chatham-Kent Secondary Sc    36    1    6   14   15   23   29   32   47   56
      Total Time:  1:50:27.00                                                    
         Average:    27:36.75                                                    
   3 North Lambton S S            54    7   11   12   24   28   51               
      Total Time:  1:54:50.00                                                    
         Average:    28:42.50                                                    
   4 Great Lakes Secondary Sch    60    8    9   17   26   36   37   42          
      Total Time:  1:55:42.00                                                    
         Average:    28:55.50                                                    
   5 Ursuline College Chatham     80    2   18   22   38   52   55               
      Total Time:  1:57:50.00                                                    
         Average:    29:27.50                                                    
   6 Sarnia St. Patricks Chs     101   19   20   27   35                         
      Total Time:  2:02:30.00                                                    
         Average:    30:37.50                                                    
   7 Lambton Central             149   30   31   43   45   48                    
      Total Time:  2:10:32.00                                                    
         Average:    32:38.00                                                    

 
Event 6  Boys 6k Run CC Senior
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Guindon, Alexandre           Sarnia St. P             22:07    1             
  2 Stubberfield, Adrian         Chatham-Kent             22:14    2             
  3 Norland, Owen                Sarnia St. P             22:26    3             
  4 Freer, Blake                 Sarnia Northern          22:44    4             
  5 Adam, Keegan                 Sarnia Northern          23:05    5             
  6 Handy, Michael               Sarnia Northern          23:49    6             
  7 Beauvais, Colton             Great Lakes              24:03    7             
  8 Snauwaert, Tairen            Sarnia Northern          24:07    8             
  9 Stewart, Jordie              Blenheim Dis             24:09    9             
 10 Girard, Antoine              Sarnia Northern          24:09   10             
 11 Biggar, Jack                 Sarnia Northern          24:40   11             
 12 Stanford, Cody               Blenheim Dis             24:44   12             
 13 Mendivil, Alex               Sarnia Northern          24:56   13             
 14 Morrow, Shawn                Lambton Central          25:18   14             
 15 Lefebvre, John               Lambton Central          25:23   15             
 16 Nickles, Braeden             Lambton Central          25:30   16             
 17 Bougeard, Paul               Lambton Central          25:33   17             
 18 Vermey, Andrew               Ursuline Col             25:38   18             
 19 Cheng, Kevin                 Chatham-Kent             25:42   19             
 20 Boere, Brayden               Sarnia St. P             25:42   20             
 21 Stewart, Patrick             North Lambton S S        25:45   21             
 22 Tamptse, Michael             Great Lakes              25:54   22             
 23 Gheysens, Gauthier           Chatham-Kent             26:08   23             
 24 McDougall, Cohen             Ursuline Col             26:08   24             
 25 Sauve, Ethan                 Blenheim Dis             26:12   25             
 26 Issac, Anthony               Chatham-Kent             26:22   26             
 27 Pumfrey, John                Ursuline Col             26:29   27             
 28 Scott, Christopher           Sarnia Northern          26:30   28             
 29 Tiffin, Jack                 Chatham-Kent             26:30   29             
 30 Weir, Brady                  Great Lakes              26:42   30             
 31 Jones, Ethan                 Sarnia Northern          27:02   31             
 32 Murray, Cole                 Ursuline Col             27:02   32             
 33 Pletsch, Sam                 John McGrego             27:25   33             
 34 Putter, Steven               Sarnia Northern          27:25   34             
 35 Cavarretta, Dario            Chatham-Kent             27:34   35             
 36 Middleton, Taylor            Chatham-Kent             27:36   36             
 37 Dashner, Tyler               Wallaceburg              27:41   37             
 38 Howe, Michael                Sarnia Northern          27:47   38             
 39 Robbins, Brock               Great Lakes              27:59   39             
 40 Donais, Tristan              Ursuline Col             28:11   40             
 41 Raes, Matthew                Sarnia St. P             28:15   41             
 42 Bright, Gregory              North Lambton S S        28:15   42             
 43 Wang, Dennis                 Sarnia Northern          28:17   43             
 44 Foran, Tristan               Ursuline Col             28:23   44             
 45 Boyd, Colin                  Lambton Central          28:25   45             
 46 Bos, Tao                     Ursuline Col             28:43   46             
 47 Bradley, Brendon             Wallaceburg              28:53   47             
 48 Long, Tj                     Great Lakes              30:17   48             
 49 Canalejas, Emilio            Sarnia Northern          30:58   49             
 50 Stirling, Keegan             Ursuline Col             31:36   50             
 51 Shaw, Hayden                 North Lambton S S        32:56   51             
 52 McLeod, Logan                John McGrego             33:03   52             
 53 Robertson, Kevin             Great Lakes              34:42   53             
 54 Gale, Mike                   Ursuline Col             35:14   54             
 55 Khan, Muhammed               Sarnia Northern          35:30   55             
 56 Nicholls, Isaac              North Lambton S S        44:35   56             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Sarnia Northern              23    4    5    6    8   10   11   13   28   31
      Total Time:  1:33:45.00                                                    
         Average:    23:26.25                                                    
   2 Lambton Central              62   14   15   16   17   45                    
      Total Time:  1:41:44.00                                                    
         Average:    25:26.00                                                    
   3 Sarnia St. Patricks Chs      65    1    3   20   41                         
      Total Time:  1:38:30.00                                                    
         Average:    24:37.50                                                    
   4 Chatham-Kent Secondary Sc    70    2   19   23   26   29   35   36          
      Total Time:  1:40:26.00                                                    
         Average:    25:06.50                                                    
   5 Great Lakes Secondary Sch    98    7   22   30   39   48   53               
      Total Time:  1:44:38.00                                                    
         Average:    26:09.50                                                    
   6 Ursuline College Chatham    101   18   24   27   32   40   44   46   50   54
      Total Time:  1:45:17.00                                                    
         Average:    26:19.25                                                    
   7 North Lambton S S           170   21   42   51   56                         
      Total Time:  2:11:31.00                                                    
         Average:    32:52.75                                                    

Event 7 Mixed 3k Run CC Para
      Comp#  Name                            School                           Time Points
=========================================================================================
    1     2  Pastorius, Mathew            M  Alexander Mackenzie Secon       15:36      1
    2     1  Hawryluk, Isiah              M  Alexander Mackenzie Secon       20:03      2


School MG MB JG JB SG SB Total Place
Northern 7 5 7 7 7 33 1
St. Patrick's 7 5 3 5 3 23 2
Chatham Kent 7 1 5 1 14 3
Lambton Central 3 5 8 4
Ursuline 5 3 8 5
North Lambton 1 3 4 6
Wallaceburg 3 3 7
Great Lakes 1 1 8

Results exclusive rights to Windsor Timing

     Back